Spartans – Northern Lights

Viimeksi muokattu 8.5.2022 18:57 20

(4-2)

36

(5-1)

32
1 2  
21 15 36
14 18 32

30.7.2022 klo 16:00 Pirkkalan keskuskenttä

Kaari

Spartans katkaisi Lightsin voittoputken

Gridiron Staff 1. elokuuta 2022 13:25

Isännät pitivät pisteet lukemin 36-32.

Lue lisää

Kommentoi

 • Ja perinteiset striimit taas osoitteessa http://www.twitch.tv/pirkkalaspartans/about

  Näkyillään sielä! :)

 • Huhujen mukaan oulu on lähtenyt reissuun kolmella bussilla

 • Oulussa vanha corolla on bussi?

 • Kuinkas peli päättyi, vai vieläkö jatkuu?

 • Spartans

 • Lopputulos 36-32 Spartansille

 • Missä sitä Pirkanmaan parasta futista pelattiinkin taas? Huomenna Aints saa selkäsaunan. Go Spartans!

 • @Aints, niin no, Saints pelaa ykköstä ja Spartans kakkosta. Jos Spartans joskus uskaltaa samalle sarjatasolle Saintsin kanssa, niin kai se paremmuus sitten selviää.

 • Ensi vuonna paukkuu kun Spartans panee Aintsin polvilleen. Siinä alkaakin olla Aintsin tarina kirjoitettu.

 • @Aints tuo Partasutien homma on yhtä huijaamista, minkä taakseen jättää sen edestään löytää. Ennemmin tai myöhemmin. Ihme säätäjiä, muiden joukkueiden haukkujia, sanansa syöjiä… Pääjehu kuppasi Tampereelta junnujen rahat ja pelaajat (varusteitakin kummasti ”hukkui”) ja huijasi vielä Saintsissa ollessaan sponsorit valehtelulla omalle pikku puulaakiporukalleen. Myöhemmin selvisi että luulivat neuvottelevansa Saintsin edustajien kanssa. Mutta jos tuollaisessa porukassa viihdyt niin mikäs siinä sitten. Enjoy!

 • Aika suolaista itkua

 • Nostan hattua mikäli tää kusetus on onnistunut jo liki neljä vuotta!

 • Nostan hattua mikäli tää kusetus on onnistunut jo kohta neljä vuotta!

 • Veikö naisetkin?

 • Näkee selvästi, että et tuosta asiasta tiedä mitään. Saintsin vanhukset saanut syötettyä sulle senverran paskaa, että menny suoletkin mukana. Mutta kun muita täällä rotiksi ja valehtelijoiksi huudellaan ilman faktoja niin samalla voidaan varmaan keskustella puhtoisen seuran vanhan pj rahan käytöstä, tai viimeisen liigakauden ensimmäisten importtien lähdön syystä? Lisääkin aiheita löytyy tarvittaessa.

 • Ketään Tampere-Pirkkala akselin ulkopuolella ei kiinnosta teidän julkinen likapyykinpesu, mutta kun kerran aloitit, niin kerro ihmeessä.

 • Hyvin puhuttu! Päätetään täältä tähän

 • Mitäs huvituksia täältä löytyy jaettavaksi?

 • Vei naisetkin. Ja samalla vauhdilla pelaajien siskot ja junnujen äiditkin.

 • @Säälittävää: Kirjoitit ” niin samalla voidaan varmaan keskustella puhtoisen seuran vanhan pj rahan käytöstä, tai viimeisen liigakauden ensimmäisten importtien lähdön syystä? Lisääkin aiheita löytyy tarvittaessa.”

  Tuo viittauksesi rahan käytön ongelmiin alkaa olemaan niillä rajoilla, että kyseinen henkilö voisi keskustella vaikka jonkun lakimiehen kanssa siitä, mitä voi nimettömänä kirjoitella ja mitä ei….

  Ne importit ulostettiin Suomesta ihan siksi, että kyseiset pelaajat eivät noudattaneet allekirjoittamiensa pelaajasopimusten pykäliä. Oliko muuta, toivottavasti ihan oikeaa asiaa, eikä paskanjauhantaa…

Leave a reply

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *