Indians – Wolverines

Viimeksi muokattu 16.4.2017 10:30 22

(0-2)

00

(2-0)

70
1 2 3 4  
0 0 0 0 0
22 20 14 14 70

12.6.2017 klo 19:00 Kouvola

Kaari

Wolverines päihitti Indiansin kaatosateessa

Gridiron Staff 14. kesäkuuta 2017 22:33

Ykkösdivisioonan suosikiksi arvioitu Helsinki Wolverines ei antanut Kouvola Indiansille mahdollisuuksia maanantain ottelussa.

Lue lisää

Kommentoi

 • Enpä tiennyt että ykköstäkin pelataan viikolla, varsinkin kun kyseessä ei ole mikään paikalliskamppailu. Kyllä wolvojen pitäisi tämä selkeästi viedä, mutta mihinkään täydelliseen ylikävelyyn en usko. Sen verran pirteitä otteita Indians esitti Jyväskylässä, vaikka jättikin paljon pisteitä kentälle. Kysymyksiä herättää myös millaisen joukkueen hesalaiset saavat liikkeelle johtuen juurikin viikonpäivästä ja kellonajasta.

 • Viimeksi kun Wolvot kävi Kouvolassa meinasi käydä kalpaten. Inkkarien kauden paras peli. Ei tonne parane lähteä takki auki ei Wolvoilla alkaa tuosta 3 viikon kesäloma joten eiköhän peliin saada kaavittua riittävästi äijiä.

 • Voittaa tämän. Wolverines ei vaan vakuuttanut steelers pelissä. Kouvola saanut paketin kasaan, ja taistelee tosissaan spagettimaljasta.

 • Peli on 0-29 Wolvoille ja toista neljännestä mennään.

 • ei tällä kertaa!

 • 0-35, 2.12 toista neljännestä jäljellä

 • 0-42.

 • Inkkarit minimirosterillaan jo tässä vaiheessa kautta. Kaksi jo kannettu sivurajalle. Tämä on teurastus.

 • 0-70

 • Pisteet 0 – 70
  Total offense 8 – 568

 • Auts auts auts on intiaanipäällikkö Lindholmin perse kipee!

 • Missä oli Vincent Pervis. Ei pelannut Kouvolassa.

 • Indiansin julkaistu tavoite Spagettimaljan voitosta on taas askeleen verran lähempänä. Tai sanotaan että 8yd lähempänä.

 • Tämän päivän perusteella menevät isolla sykkeellä loppuun asti

 • Eilisen pelin perusteella en vielä tekisi johtopäätöksiä indians tasosta. Vastakkain pelasivat tuleva liiga joukkue ja mahdollinen pleijari joukkue. Kouvola tarvitsee vain lisää pelaajia!

 • Mahdollinen pleijari joukkue?

 • Kouvola on tarvinnut lisää pelaajia viimeiset viisi vuotta. Kotimaiset eivät ole kiinnostuneita ja ulkomaisten keskuudessa maine on niin huono, että seuran Europlayers-proofiili on suljettu ettei importit näe aiempien kirjoittamia arvosteluja. Että se niistä lisäpelaajista.

  Toivottavasti voivat viedä sarjan kunnialla päätökseen.

 • Ehkä nelosessa ja tuskin sielläkään. Miten oot tullut tähän johtopäätökseen? Alkukauden perusteella wolvot on ykkönen ja steelers tiukasti kakkospaikalla, ecg ja jagut suunnilleen tasoissa ja kouvola tais ottaa jaguilta sen 30 pinnaa kuokkaan ja joo siellä oli jaardien osalta ehkä tiukka matsi mut pisteet ratkasee. Itseni on todella vaikea nähdä sitä tilannetta että inkkarit haastaisi mitään muuta ykkösen joukkuetta tosissaan tällä kaudella.

 • Vähän odotellut inkkareiden sivuille otteluraporttia ja selvitystä hyökkäyksen takkuamisesta. Edellinen rapsa tuli päivää ennen seuraavaa peliä niin nyt varmaan sitten on perjantaihin asti odoteltava?

 • Pikantti yksityiskohta Inkkarien pelistä on se, että tilastojen mukaan Wolverines-puolustus työnsi Indians-hyökkäystä taaksepäin juoksupeleiksi merkityissä peleissä 108 jaardia. On se ollut menoa se…

  http://www.sajl.org/images/tilastot/m1d17004.shtml

 • Monen seuran hallitus tässä vaiheessa vetäisi omat johtopäätöksensä ja pistäisi päävalmentajan vaihtoon. Siinä asiassa tässä tapauksessa saattaa vain olla pieni mutka matkassa.

Leave a reply

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *