Lehtinen ja Bruun GS Demonsiin

Gridiron Staff 30.12.2012 12:39 Ei kommentteja

Naisten viime kauden hopeajoukkue Golden Spirit Demons vahvistuu kahdella maajoukkuepelaajalla.

Pelinrakentaja Merita Bruun ja monipuolinen Paula Lehtinen pelaavat ensi kaudella Demonsissa. Viime kauden sivussa ollut Bruun on johtanut aikaisemmin niin Roostersin kuin Suomen maajoukkueenkin hyökkäystä. Paula Lehtinen palaa Demonsiin nyt ensimmäistä kertaa sitten kauden 2008.

Joukkueen päävalmentaja Niclas Carpelan kommentoi siirtoja seuran kotisivuilla.

– Joukkueemme oli todella vahva jo ennen siirtouutista. Mutta voin todeta, että tämä todellakin oli ihan loistava myöhäinen joululahja. Tunnen molemmat pelaajat ja tiedän miten kovista vahvistuksista on kyse. Molemmat ovat ihan maailmanluokan pelaajia ja innolla jo mietin lisäyksiä pelikirjaan ja odotan joulutauon jälkeisiä treenejä, Carpelan iloitsee.

Demonsin talviharjoittelu on vuodenvaihteessa jo hyvässä vauhdissa. Tällä hetkellä mukana on reilut 40 pelaajaa, mikä on erinomainen luku.

Lue lisää GS Demonsin kotisivuilta!

Kommentoi